cvt01 Creative Commons License 2009.04.13 0 0 352
A kovetkezo modszer nagyon nepszeru az USAban a csirke egeszben valo megsutesere:

Ha ra akarsz keresni az interneten "beer can chicken" a neve.

Olyan grill kell hozza aminek eleg magas a fedele ahoz, hogy egy kisebb csirke felallitva elfer alatta. Nem vagyok nagy receptiro de azert megprobalom leirni a legfontosabb lepeseket:

1) elokeszites
Kedvenc fuszerkeverekunket dorzsoljuk be a megtisztitott csirke borebe, megjobb ha el tudjuk valasztani a bort a hustol es a bor ala tesszuk a fuszerkevereket. A bor ugyanis meggatolja a fuszerek bejutasat a husba.

Fogjunk egy 3 decis dobozos sort, mossuk meg a dobozt forro szappanos vizben majd nyissuk ki es igyuk meg a felet

A dobozt a maradek sorrel nyomjuk fel a csirke hatuljaba (pont belepasszol a ket lab kozotti nyilasba ;) )

A csirke keszen all a sutesre

2) Tuz:

Ket zonas tuzet csinalunk ugy hogy a grill ket szelere teszunk szenet. Kozepre egy eldobhato sutotalba vizet teszunk. A tal fole beallitjuk a csirket.
Valahogy igy bar ezen a kepen fektetve van a madar: http://www.weberbbq.com.au/images/turkeyonbbq.jpg
Egy masik kep a tuzrol: http://gthankyou.files.wordpress.com/2008/08/gthankyou-turkey-prep-may08-03.jpg en mondjuk nagyobb talat szoktam hasznalni akkorat amibe a csirke maga is belepasszol.

3) Sutes:
A csirket addig sutjuk amig a mellehusa a legvastagabb reszen el nem eri a 71 fokot es/vagy a combja a 77 fokot (fahrenheitbol valtottam at). Neha sajnos ez nem egyszerre kovetkezik be ilyenkor azt kell figyelembe venni hogy mit szeretnek jobban a vendegek. Nekem a comb legyen tokeletes a mellet nem annyira szeretem szoval en arra figyelek inkabb. Sutes kozben lehet sorrel locsolni hogy a bor ne egjen meg, sot ha jokor johelyen locsolunk akkor kiegyenlithetjuk a sutes kozben a combban es a melleben fellepo homersekletkulonbsegeket. Ha valaki nem szereti a sort akkor nagyon jo ha alma frissen kifacsart levevel locsoljuk amit megbolondithatunk egy kis worchestershire szosszal vagy szojaszosszal.

Levetelkor viseljunk hoallo kesztyut mert a dobozos sor nagyon fel tud hevulni. Altalaban egyedul nehezkes kivenni a dobozt a madar hatsojabol.

A felhevulo sorosdobozbol elmeletileg a sor kiparolog a husra es megakadalyozza annak kiszaradasat. Valojaban inkabb csak latvanyelem a sor kevesse ad hozza az izhez.

A mi legutobbi probalkozasunk igy nezett ki a sutes elejen.
Előzmény: tika6427 (347)