wawabagus Creative Commons License 2009.04.11 0 0 9060
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni 2 db kérdésben.

1. Mentés macróban, ahol a névben változik a dátum.
Hogyan tudnám megoldani, hogy a macroban úgy tudjak bizonyos név alatt menteni, hogy a névben lenne egy változó egészen konkrétan az aktuális dátum-1nap.

Azt találtam ki, hogy a munkafüzet egyik cellájába pl. C1-be (akár definiálom is a cellát...elnevezem "date"-nek ezt a cellát. Aztán beírom a függvényt
=TODAY()-1
Mindent tuti jól kiszámol...viszont hogyan tudok a mentésben utalni erre a cellára. Technikailag ezt hogyan kell csinálni?
Próbáltam fájlnév&c1 -et beírni, vagy fájlnév&date...de akkor beírja szó szerint ezt a fájlnévbe.

Szerintem ez nem lehet egy nagyon bonyolult dolog, van tippetek hogyan kell "utalni"?
Köszi a segítséget!!!
Van még egy kérdésem :-).

2. Hogyan lehet "dupla" validációs listát csinálni?
Tehát a B oszlophoz tartozik egy validációs lista...ez eddig könnyű, de a b tartalmától függ a C oszlopban milyen másod validációs lista jelenik meg.

PL. B oszlopban ilyen fogalmak választhatók, hogy:
gyümölcsök
zöldségek
hústermék
stb

Majd a C oszlopban aszerint, hogy mi volt a B-ben pl ez jelentik meg a listában pl, ha gyümölcsről van szó:
alma
körte
szilva
stb

Van erre valakinek valami bevált módszere?
Olyan fájllal dolgozom amit kb 8 ember munkáját tartalmazza, akik bizonyos szempontontok szerint kiértékeli az adatbázis sorait...és persze hibát hibára halmoznak...amit aztán nekem kell kimazsolázba javítgatnom...
Gondoltam létrehozok egy uniformizált adatbeviteli módszert. Ehhez kéne a "dupla" valdiációs lista.

Kicsit hosszúra sikerült a kérdés, de remélem aztért valaki elolvassa :-)...

NAGYON KÖSZÖNÖM A TIPPEKET!!!!!!!!!!!!