cordon Creative Commons License 2009.04.11 0 0 384
Na úgy látom haladsz.Egy kezdőtől egész szép teljesítmény.Mi ebből a hálóból 4-500
métert teszünk fel egy nap.De hát én ebből élek,és nem most kezdtük.
Na akkor menjünk sorjába a kérdéseiden.

I. A lépcsőnél a zsalukő oldalába,tiplivel rögzíts szemescsavart,és ahhoz pompásan tudod rögzíteni a háló végsarkát.

II. A Pantanet Light és a hozzá hasonló ponthegesztett-tekercses kerítéseknél nincs
szükség feszítődrótra.Ha a háló mindkét vége rögzítve van a fogóval addig krippeld míg elég feszes nem lesz.Nincs más megoldás. Lényeges,hogy csak ott krippeld,ahol "szoknyája"van.Ha szükséges akár minden szemet.
Azért jó a autóval+spaniferrel feszíteni mert akkor nincs szükség krippelésre.

IV. Nincs szükség utókezelésre,legalább is mi nem szoktuk.De,hogy megnyugtasd a lelkiismeretedet tegyél a vágáshoz egy csepp festéket.

V. Azt az oszlopot amit a hálóhoz vettél itt és most inkább nem minősíteném.Én nem is vállalok ilyen oszloppal telepítést.
Ez egy kínai oszlop amit bagóért hoznak be és előszeretettel forgalmazzák a barkácsáruházak. Valamelyik eszement ferdeszemű kitalálta,hogy 1400 mm-re
rakja a rögzítőfüleket.A tekercses hálónak meg 50-100 mm-es a szemosztása.
A Pantanet és hasonló hálóknak van saját speciális oszlopuk,de az jóval drágább mint ez a vacak.Ez az oszlop igazából fonott hálóhoz használható.
A lyukakat ne csináld be semmivel ,számold össze hány lyuk van majd küldök akciós áron a furatba illeszthető,(ide rendszeresített) műanyag dugót.

Vi. ez a kerítésrendszer elvileg nem kíván utógondozást.Ha megsérülne a festés
festékboltokban kapható RAL 6005-ös színű festéksprayel le tudod festeni.

VII. Hőtágulás nem szempont.Te otthoni körülmények között úgy se tudod annyira megfeszíteni,hogy problémát okozzon. Én 3 tonnával feszítem és még így se volt soha gond.
Előzmény: zordonC3 (380)