CiluHS Creative Commons License 1998.12.09 0 0 75
Domó!

Nyisd ki a hűtőbordáidat, és erissz rájuk ventillátort is. :-)) Egyszóval nyugi. :-))

Pedro!

Nem értem, amit írtál.

Echo!

No egyről beszélünk, csak más megközelítésben. NEM TAGADOM A CSELEKEDETEKET. Csak természetes szinten kezelem. Azaz hiszek, üdvözülök. DE a hit után megismerem Isten törvényeit, megismerem a bűn fogalmát, ami elválasztott Istentől, megismerem Isten kegyelmét. Az üdvösség ingyen van, de az Úrban MEG KELL MARADNI. Amit cslekedetekkel tehetek meg. Cselekszem Isten igazságát (ill. egyre jobban belekerülök Isten akaratába jutván hitről hitre). És mivel ingyen kaptam az üdvösséget, más Isten emberei által, ezért az ige szerint nekem is kötelességem ingyen "továbbadni". Ha valaki kiszakad Isten munkájából, visszamegy a bűnbe, akkor már nem hisz. mivel a hite azon is áll, hogy Istentől a bűn választ el. Ha tudatosan elválasztom magam Istentől, akkor ugyebár hülye vagyok, ha még bennem van a hit. Persze itt az eleséseket ne soroljuk, mert az bárkivel megtörténhet. Egy bűntől megválni egy ima kérdése. De ha ezt nem teszem meg szándékosan, akkor lesz miről majd beszámolni azon a bizonyos napon. Arra akarok kilyukadni, hogy a hitbeli cselekedeteket nem kell erőltetni. Egyszerűen meg kell maradni Isten akaratában, és az Úr rávezet azokra a cselekedetekre, amiket Ő akar, hogy megtegyek. Nyilván ez hitről hitre jutás közben egyre nagyobb mértékben nyilvánul meg. Legalábbis én azt éreztem, hogy az általad felhozott cselekedetek kissé erőltetettek. Ha nem így van, nyugodtan cáfolj meg, nem akarom a szemszögemet rád erőszakolni, csak nekem erre van kijelentésem.

Amit felhoztál a Lukács ev.-ból, azt egy kereszténynek azért nem kell erőltetni, mert Jézus annál sokkal kegyelmesebb. Van bűnbocsánat, korlátlan. Ez nem azt jelenti, hogy szbad a bűnözés, de csak Isten tökéletes. Mi meg majd a megdicsőült testben lehetünk majd azok, főképp az ítélet után a mennyben. Addig meg jutunk hitről hitre, csetlünk is botlunk is, és változunk Krisztus hasonlatosságára. Ezt csak azért írtam, mert Istent rettegésben nem lehet követni. Isten Szelleme éltal Isten Országa él bennünk. Amely ugye Igazság, Békesség és Szent Szellemtől való Öröm. Ezzel az Istenfélelmet mint olyat nem akarom tagadni, de ezt lehet vidáman is csinálni, sőt kell, mivel az Úr Öröme a mi erősségünk. És csupa rettegő embert látva egy világi sem tér meg... de visszakanyarodva a hit-hez, hiszünk bűneink bocsánatában és az üdvösségben. Én ennek csak örülni tudok. (ezt nem rólad írtam feltételezésként, hanem az idézett igék elég kemények voltak a témához képest, azért írtam)

Shalom!

Cilu