Echo Creative Commons License 1998.12.08 0 0 71
Kedves Cserfa

'a Biblia idézete önmagában mire jó'

Az idézetek nem állnak önmagukban. Megpróbálok rövid összekötő magyarázatot adni a bibliai szöveg torzítása nélkül. A Bibliát mint Isten szavát tekintem és az abban leírtakat maradéktalanul elfogadom

2Tim.3.16
A teljes írás Istentől ihletett és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre,
17
Hogy tökéletes legyen az Isten embere, minden jó cselekedetre felkészített.

Sám.7. 28 Most azért, óh Uram Isten, (mert te vagy az Isten, és a te beszéded igazság, és te mondottad ezt a jót a te szolgád felől),

Isten, szaván keresztül szól hozzánk és van-e nála jobb tanító.

Jób.36. 22 Ímé, mily fenséges az Isten az ő erejében; kicsoda az, a ki úgy tanítson, mint ő?

A szavakkal igyekszem óvatosan bánni.

Máté.15.18
A mik pedig a szájból jőnek ki, a szívből származnak, és azok fertőztetik meg az embert.

Préd.5. 6
Ne engedd a te szádnak, hogy bűnre kötelezze testedet, és ne mondd az angyal előtt, hogy tévedésből esett ez; hogy az Isten a te beszéded miatt fel ne háborodjék, és el ne veszesse a te kezeidnek munkáját.

Én tévedhetek, főleg ha hosszú magyarázkodásokba bocsátkozom, de Isten sohasem.

Zsid.6.18
Hogy két változhatatlan tény által, melyekre nézve lehetetlen, hogy az Isten hazudjon, erős vígasztalásunk legyen minékünk, mint a kik oda menekültünk, hogy megragadjuk az előttünk levő reménységet,

Az én vagy más tudománya (véleménye) mit érhet Isten tudománya mellett?
Ha a véleményekből, 'okos' érvelésekből, gondolatokból szabályok lesznek -mint volt és van rá példa- könnyen ugyanabba a csapdába eshet az illető, mint a zsidók.

Mát.15. 8 Ez a nép szájával közelget hozzám, és ajkával tisztel engemet; szíve pedig távol van tőlem.
9 Pedig hiába tisztelnek engem, ha oly tudományokat tanítanak, a melyek embereknek parancsolatai.