asha09lcc Creative Commons License 2009.04.07 0 0 20433
Sajnos akkor azt kell állítanod a katalógusadatok illetve a gyártók által kiadott hivatalos specifikációk nem mondanak valós adatokat.
Vagy a Daikin nem állít igazat a dokumentációban vagy a Fujitsu vagy egyik sem.
Neked kellene egy kicsit a szervízkönyvekbe belenézned. ugyanis a Fujitsu 14és 18 azaz a 4,2-es és az 5,2-es klímájának egyforma a kompresszora.
A vezérlésben különbözik.Mint ahogy a kül beltéri egység fizikai paraméterei is azonosak. Elég nehéz elképzelni, hogy olyan amatőr a gyártó,, hogy a határon teljesítő kompresszort mely 4,2 kw-os nominál hűtőtelhjesítményre képes ,beleteszi egy ugyanolyan fizikai paraméterű gépbe mely 5,3 kw nominális hűtőteljesítményű majd azt bevizsgáltatja egy független laboratóriummal. És ez sem az Eurovent vizsgálatnál, sem a gyakorlatban nem derül ki.
Ezért írtam , hogy a fellengzős kijelentések helyett talán a szervízkönyveket kellene átnézni.
Ha nem lenne képes rá vajon miért is írná be a japán gyártó? Vagy egyik japán különb mint a másik?Szerintem az objektív összehasonlítás nem vezeti félre a laikusokat sőt.

De ha már itt vagy kérdezem:
FTYN50F/RYN50E inverteres, vagy nem inverteres?
Ugye ez a legelső amit tisztázni kellene.
Sokakat érdekelne akik itt olvasgatnak.
Ha nem inverteres akkor miért az, vagy fordítva?
Vagy ilyenkor jön a marketing, hogy nem az de ez a széria az?
Ebben az esetben a technikai paraméterei is helytállóak amit leírt a gyártó?
Lehet ez fontosabb lenne mint a nagy titok alkalmas-e a Fujitsu vagy a Daikin egy ekkora(70nm) lakás fűtésére.




Egyébként egymagában szerintem egyik készülék sem alkalmas egy 70 nm-es lakás fűtésére főleg alégkeringtetés hátránya miatt , hacsak nem paszív ház közeli annak a lakásnak minden tulajdonsága .
Előzmény: Vipklima (20429)