öntőszacsa Creative Commons License 2009.04.01 0 0 7345

Antenna!

 

1. Nem gyártanék fegyvert, legfeljebb magamnak, önvédelmi célból. Ne mosolyogj, komolyan mondom.

2. Ez a szöveg izmosabb demagógia volt, mint bármi, amit idáig olvastam.

3. Már megint ez a "ne általánosíts néhány ember alapján". Hát de. Volt már dolgod ügyvéddel? Lakásvásárlás, például? Úgy írja a szerződéseket, biankó szerződéseket tölt ki, leszarva az aktuális valóságot. Miért? Mert olyan, állítólagos terminus technicusokban íródtak, ami mindenre jó. Mindentmegoldóképlet, mint tudjuk nincs. Ám vannak gumi magyarázatok, kiskapuk, stb. Írtál alá már banki szerződést? Igen. Volt benne egy rakás kisbetű, ide-oda-kusza utalás? Nem ám azért, mert az neked, mint ügyfélnek jó, hanem mert valami perverz, megrögzött korrupt fattyú jogász így akar átverni.

4. Tudjuk jól, hogy azért mennek a jogi pályára, mert ott jól lehet keresni (ne gyertek nekem, hogy a bírók szegények éhenhalnak, mert nem igaz!, a válóperes, vállalati, banki-biztosítói, védő, ingatlanos és egyéb ügyvédek meg gennyesre keresik magukat), és a sok pénz elérése érdekében bármire képesek. Én ugyanolyan bűnnek gondolom a biankó lakásvásárlási szerződés kitöltését, mint ha milliárdokat sikkasztott volna.

5. A gondolkodásmóbeli különbségek akkor is megvannak, ha most azt akarjátok bebizonyítani, hogy nem.

6. A parttalanná vált vitát ne folytassuk.

Előzmény: Antenna (7344)