gazo2 Creative Commons License 2009.03.28 0 0 146
Kedves Levelezőtársaim!

Tegnap, pénteken délután 3 órakor ünnepélyes keretek között átadták az Erdei László Honvéd Alezredes Alapítvány Baja Hírnevéért elnevezésű díját. A rangos díjat ezúttal, a 10. alkalommal

Makkai Gézáné Mihálovics Katalin

a Lukin László Ének-zene Általános Iskola igazgatónője, a Liszt Ferenc Kórus karnagya vehette át.

A díjátadás minden esztendőben az alapító március 28-i születésnapjához kötődik.
Örvendetes, hogy a díj most is, - az alapító szándéka szerint -. mint az eddigi 9 alkalommal, (egy esztendőben nem adták át), arra méltó személyhez jutott.

A mostani kitüntetettől a Petőfi Népe c. napilap számára interjút kértem, tehát kimagasló érdemeiről ott szeretnék írni.

Megemlítem, hogy Erdei László alezredesről, és az általa alapított két díjról - a másikat kitűnő orvos-felesége emlékére alapította - alkalomadtán szeretném leírni az általam tudottakat. Első bajai hivatalos ténykedésem zeneiskolai igazgatóként az Erdei-házaspárhoz, illetve kisgyermekük, aki iskolánk növendéke volt, tragikus halálához kötődik. Ettől kezdve Erdei Lászlót, mint a művészetek, a zene nagy mecénását ismertem meg, akire tisztelettel gondolok mai születésnapján.

Tisztelettel:
Gál Zoltán