Athila Secundus Creative Commons License 2009.03.27 0 0 7510

ismét csak ismételni tudom magam,

 

mint írtam genetikai kutatások alapján mondhatjuk ezt,

az ázsiai hunoknál finnugor és más uráli géntipusokat mutattak ki. pl. két mai manysinak a génvonalát.

lsd. A magyari népek topikot, oda tettem a vizsgálatok eredményét.

 

megj.:

az utóbbi tíz évben, a populáció- és archeogenetika kialakulásával elég komoly eredmények születtek, szvsz kicsit le vagy maradva, ajánlom figyelmedbe ezt az új tudományágat.

 

ezekből tudható, hogy a mi magyarság egy jelentős része a szkíták közé tartozott, illetve később a hunok közé (legalábbis az ázsaiak közé, mert az európai hunok idejéből még nem végeztek ősgenetikai vizsgálatokat), más uráli/finnugor népekkel együtt.

 

szkíták egy része: R1a1

ázsiai hunok: Y-DNA: 2 N3-Tat (finnugor), 1 Q (szamojéd-jenyiszeji-osztják),  illetve magyar haplotípusok (R1a1), manysi (mtDNA), stb., illetve: 2 U5a1 mtDNA, ez szintén finnugor eredetű, stb.

 

régészetileg: a szkítákkal kapcsolatos Andronovó kultúra, illetve ettől keletre lévő Afanesevo. ez mint EU antropológia,

ezek északi részét az orosz régészek egyértelműen ugorként határozták meg,

illetve a magyarság egy része antropológiailag az ún. andronovói típus. stb.

 

majd az ezen szkíták egy része a hunok alapítója lett:

régészet: az Ordos hipotézis, ill Minajev elmélete: amely a szkíta korból, annak egyik nyúlványából vezeti le a hunok régészeti kultúráját. (szkíta-szibériai, ill. szarmata-hun).

ill a fenti genetikai eredmények.

 

stb. vazz, lassan már könyv méretű adatot kéne beírni :)

 

majd esetleg a részleteket külön ki lehetne vesézni egyesével egy másik topikban. mert ezek nem egészen ide tartoznak.

Előzmény: segédnikk (7496)