mammamija Creative Commons License 2009.03.18 0 0 2705

.....Néhány órával a választási kampánynyitó rendezvény után brutális rendőrtámadást intéztek ellenem, amelynek során közvetlen közelről igen erős könnygázzal fújtak le, tonfával jöttek nekem és megkíséreltek földre vinni. Kizárólag azért nem szenvedtem komolyabb sérülést, mert a Jobbik velem lévő munkatársai illetve Gaudi-Nagy Tamás jogvédő kollégám megvédtek. Az események az ott készült amatőr videófelvételeken – pl. a www.barikad.hu oldalon - jól láthatóak. A történtek előzményeiből és összefüggéseiből egyértelmű, hogy a rendőrök felsőbb utasításra, politikai megrendelésre cselekedtek, pontosan tudva, hogy egy európai parlamenti képviselőjelöltet bántalmaznak. Az a vakmerőség, hogy mindezt a belvárosi utcán, kamerák jelenlétében merik megtenni, azt jelzi, hogy a Gyurcsány Ferenc vezette kormány Magyarországon nyílt, gátlástalan, totális diktatúrát folytat, nyilvánvalóan számos külföldi szövetségessel.

Az én megtámadásomra, egy európai parlamenti képviselőjelölt nyilvános rendőri bántalmazására azért volt szükség, hogy példát statuáljanak: így jár, aki kiáll az emberi jogok, a gyülekezési szabadság, a vélemény-nyilvánítási szabadság védelméért. Bizonyítani akarták, hogy semmitől nem riadnak vissza. Üzenem nekik, hogy nem sikerült megfélemlíteniük! Már néhány órával később ott voltam a Gyorskocsi utcában az általuk bebörtönzött politikai foglyoknál a Nemzeti Jogvédő Szolgálat munkatársaival. Akár európai parlamenti képviselőként, akár egyetemi oktatóként és civil jogvédőként mindig ki fogok állni az igazságért és a magyar emberek méltóságáért, emberi jogaiért. Gyalázatos és gyáva támadásuk nem megrémített vagy meggyengített, hanem megerősített. Természetesen büntetőfeljelentést teszek gyülekezési jog megsértése, valamint bántalmazás hivatalos eljárásban bűncselekmények miatt. Felbujtóként Draskovics Tibor rendészeti minisztert fogom megjelölni, hiszen miniszteri felhatalmazás nélkül e bűncselekményekre nem kerülhetett volna sor. Szintén felbujtói minőségben jelentem fel Gyurcsány Ferencet, mivel a diktatórikus rendőrséget végső soron mindenki számára nyilvánvalóan ez a fődiktátor irányítja. Levélben tájékoztatom az Európai Parlament elnökét arról, hogy képviselőjelölti minőségemben, az EP választási kampány nyitónapján a kézivezérelt rendőrség a nyílt utcán megtámadott. Csatolom a videofelvételt, amely önmagáért beszél. Megkérem Balog Zoltánt a Magyar Országgyűlés Emberi Jogi Bizottságának elnökét, hogy tegyen meg az üggyel kapcsolatban minden lehetséges és szükséges intézkedést, továbbá kérem tőle, hogy az Emberi Jogi Bizottság mostantól kezdve minden nemzeti ünnepen és jelentős utcai rendezvényen biztosítson (emberi jogi) megfigyelő szolgálatot. A magyar emberek méltóságának és jogainak védelme nem lehet kizárólag jószándékú civil szervezetek feladata. Az Országgyűlésnek, különösen az ellenzéki pártoknak a jelenleginél sokkal határozottabban, keményebben kell kiállniuk az emberi jogok védelméért, s világossá kell tenniük, hogy a gyülekezési jog, a vélemény-nyilvánítási szabadság gyakorlását a diktátorokkal ellentétben nem tartják „randalírozásnak”.

 

Nahát!

Előzmény: Törölt nick (2695)