runner42- Creative Commons License 2009.03.18 0 0 823
Sziasztok
Tegnap este épp az orvosi vizsgálaton gondolkodtam. Elméletben értem az okát, de azt gondolom, hogy:
1) a háziorvosom vagy nem akar ilyen igazolást kiállítani (<100km), mert igazából (szerencsére) nem ismer - ez nekem kellemetlen
2) esetleg úgy állítja ki, hogy megméri a vérnyomásom és aláírja, ez sem sokat ér a gyakorlatban;
3) a sportorvosi vizsgálatról is sajnos sok esetben bebizonyosodott, hogy nem tudja kiszűrni a komoly kockázatokat (és itt élsportolókról beszélünk, ahol ez a vizsgálat remélhetőleg még alaposabb);
4) egy alapos átvizsgálás nem olcsó (én tavaly < 30eFt-ot fizettem a BHSE-ben) és ebben az esetben sem garantálja azt, hogy az adott versenyen nem lesz probléma.
5) szinte minden versenyen aláírom, hogy saját felelősségemre indulok, gondolom ezzel leveszem a felelősséget a szervezőkről.

Ha valamiért (pl. törvény, vagy előírás) nem elkerülhető az orvosi igazolás, akkor szerintem a legjobb megoldás az, amit az Ultrabalatonon láttam. A rajt előtti napon és a rajt reggelén ott állt egy mentő autó, orvossal és minden nevezőn elvégezte a rutin vizsgálatot.
Előzmény: carlos80 (793)