oncogito Creative Commons License 2009.03.17 0 0 357
Szia!

Bocsi, hogy csak most válaszolok, de ami késik, nem múlik. :-)

Azzal kezdem, hogy a spani azért inkább lakásba való, mint a kertbe, főleg télen.
Nem tudom mennyire stabil a kerítésetek, de kiszökhet, illetbe bejöhet a kertbe más kutya.
A spani nem örző-védő, inkább lakásba való kedvenc, ha eredetileg nem is erre tenyésztették.
Meg aztán a hosszú, lógó füle sok minden nem kívánatost összeszed a szabadban, a fülgyulladás garantált lehet.
Én azt javaslom, hogy lakásban tartsátok, amíg dolgoztok, simán kibír annyi időt, hiszen utána lesz szabadsága.

Mindaz igaz lehet, amit negatívumként felsoroltál, még akkor is, ha a befogadott kutyák nagyságrendekkel hálásabbak, mintha nálatok lett volna kölyökkorától.
Ezért kell foglalkozni vele, tanítani, következetesen értésére adni, hogy mi legyen nálatok a háziszabály. Le lehet szoktatni felesleges ugatásról, egyéb rossz tulajdonságról.
Mivel ivartalanítva van, feltehetőleg nem lesz szökős.

Ha a kutyasulit is beütemezitek, akkor szerintem a felmerülő gondok kilencven százalékát meg tudjátok oldani.

Valóban egyetértek azzal, ha kihoztok ebet, akkor az egy életre szól, a negatívumokkal is együtt kell tudni élni, illetve közösen odafigyeléssel, időráfordítással megoldani.
Ha ezt tudjátok vállalni, akkor szinte mindegy, milyen kutyust vesztek magatokhoz.
Ebben tanácsot adni nem lehet, mert hogy ki mennyit vállal fel, az egyéni.
Ha a kutyus szobatiszta is lesz, a szőre akkor is hullik, hányás előfordulhat a szőnyegre és ezer más dolog adódik, amit sokan nem vállalnak.
De ezek megoldhatók és cserébe egy végtelenül hálás családtaggal szaporodhattok.
Szóval nektek kell eldöteni, hogy belevágtok-e, amit biztos hogy anyagilag, időben és sok egyéb dologban pluszt fog jelenteni.

Ha úgy döntötök, hogy jöhet a kutyus, akkor bármi felmerülő problémával, a kutyasulitól kezdve a legapróbb kérdésig itt szívesen válaszolunk mindenre.
Előzmény: Potyka8 (355)