Fődhözragatt Creative Commons License 2009.03.13 0 0 2142

Visszatérve egy korábbi témánkra, hogy ti. a Nea 1 jobb erősítővel jobban ki tudja futni magát, ma én is ezt tapasztaltam. Korábbi 2 összehasonlításomat már megírtam a 2069-esben, ahonnan ide léptem, válaszolva saját magamnak. :-) Azokkal szemben az A-skoolt találtam jobb párosításnak a Neához. Ma kipróbáltam egy Bodor BA-50 integrálttal. Kellemes +lepetés, hogy a Nea 1általán nem szól testetlenül vele. A Sonido A-skool mackós mélyeit precízebb, ütősebb mélyek váltották fel, hiányérzetről szó sincs. "Függönyelhúzási" effektus: a teljes sávban tisztább, kontúrosabb, részletgazdagabb a BA-50. Ez sem a Heed Obelisk Pro, sem az Etalon Primo + 2xMono erősítő(k)nek nem sikerült, velük szemben az A-skoollal szólt jobban a Nea - bővebben ld. a 2069-esben. Igazat adok azoknak, akik itt azt írták, hogy az A-skoolnál jobb erősítővel futja ki magát igazán a Nea. Hittem is, + nem is. Most a saját fülemmel hallom, hogy így van. Pedig nem számítottam rá, azt hittem, a Neának mindenképpen kell az a kis vaskosság, ami az A-skoolt jellemzi. Az én szobámban nem kell: nálam közel van a hátsó fal, és a szobám 1:1:2 közeli méretaránya miatt 50-52 Hz környékén ölég rendes rezonancia van. Lehet, hogy egy kevésbé rezonáns szobában, a hátsó faltól távol valóban elkelne neki az a kis mackós segítség az A-skooltól, és a BA-50-essel véznán szólna. Nálam mindenesetre a BA-50-essel jobb.

Előzmény: Fődhözragatt (2069)