Scavolas Creative Commons License 2009.03.04 0 0 8212
Úgy gondolom, hogy a közvetlen hozzátartozó jogi képviselője a nyomozás időtartama alatt nem élvez semmiféle elsőbbséget vagy különleges bánásmódot a nyomozás adatainak megismerhetősége szempontjából. Ez vagy valami francia specialitás utáni hőzöngés, vagy egyszerűen az, aminek látszik és aminek hazai hatósági szervek az elejétől fogva tartják: hisztizés.
Szerintem óriási tévedés, ha folyamatos tájékoztatást vár el egy rendkívüli halálesetben folyó nyomozás részleteit illetően, amelyről maga a közvetlen hozzátartozó az események elejétől fogva azt állítja, hogy bűncselekmény, annak is minősített esete. Nem fér a fejembe, hogy mire hivatkoztak és hivatkoznak, amikor "elvárható" tájékoztatásról és kommunikációról beszélnek? A nyomozóhatóságnak nem áll érdekében, de megkockáztatom, egyenesen tilos a nyomozás rész- és részlet-eredményeiről bárkit is tájékoztatni, hacsak a nyomozás érdeke nem úgy kívánja.
Az emberrablás, stb. ügyében a LÜ által elrendelt nyomozás a holttest előkerülésével átment halállal végződő emberrablás, stb. minősített esetének nyomozásába, amikor feltételezett, hogy elkövető(k) is van(nak).
A francia nyomozók sem hiszem, hogy jogosultak minden adat megismerésére, hacsak a magyar hatóságok nem önként és a nyomozás érdekében meg nem osztják velük. A miértre nagyon egyszerű a válasz: milyen szankcionálási lehetősége van a magyar hatóságoknak akár a közvetlen hozzátartozó, akár a francia nyomozóhatóság képviselője ellen, amennyiben visszaélnek a tudomásukra jutott információval? Mit és hányszor törölhetnek ki akár az általuk aláírás ellenében átvett titoktartási nyilatkozatokkal?

Furcsa ez a kettős elvárás a magyarok ellen, egyszer legyen k. szakszerűek, gyorsak, hibátlanok - ez mind abba az irányba visz, hogy a nyomozással foglalkozzanak és ne a sajtóval, politikusokkal, közvéleménnyel - de ugyanakkor legyenek kommunikatívak, hetente tájékoztatssák a közvéleményt a dolgok alakulásáról, magyarázzák a nyomozati cselekményeket, vázolják saját nyomozati elképzeléseiket és verzióikat, persze mindezt udvariasan, diplomatikusan, segítőkészen. És ehhez most még annyit, hogy idegen ország állampolárainak és hatóságainak természetesen a nyomozás során feltárt minden információt adjanak meg, a nyomozás közben is.

Valaki magyarázza már meg nekem, hogy a franciák mitől jobbak vagy magasabbrendűek ebben az ügyben? Látott már valamelyikőtök francia rendőröket "intézkedni"? Mert az semmiben nem különbözik a 2006. októberi itthoni intézkedések formájától és stílusától. Volt már bármelyiknek itt dolga francia rendőrökkel bármilyen ügyben? Van-e és mi a különbség az itthoniakkal összehasonlítva? Nevetséges és sajnálatos szervilizmus hasraesni mások előtt csak mert francia.
Előzmény: fred30 (8193)