Jesu Creative Commons License 2009.02.27 0 0 1548
Más: próbáltam kicsit optimalizálni a működést és visszaköszönt az, amit pelletdoktor írt. Lejjebb vettem a légtömeget, hogy több idő legyen a hőcserére. Begyújtáskor belefutottam egy olyan dologba, hogy az első visszaszabályozáskor (elindul a szívattyú, eléri az adott hőfokot) annyira megáll a füstgázelvezetés, hogy a láng visszafordul a terelőkről, így két oldalt fent lekormozódik szinte azonnal az üveg!

Ez két ok összejátszása miatt van megfigyelésem szerint:
1) Alacsony hőmérsékletű még a kémény, nemigazán tud átmelegedni: füsttorlódás lehet a kicsi ventifordulaton.
2) Ilyenkor mindig sok bent a csészében a pellett (túltöltés az elején, lassú indulás miatt) és túlfut az egész. Amikor leveszi a teljesítményt a hőfoknál, rengeteg anyag bentvan félig elégve, hatalmas a láng, mossa az egész belteret.

Megpróbálom beállítani a kezdeti adagolást pontosabban.
(És mintha lenne egy begyújtás utáni +"átmosás" is, ami kiviszi a javát a csészéből.... de ezt csak halkan, csendben jegyzem meg, eddig nekem nem volt bekapcsolva)
Ez miatt a túlfutás miatt közben is erősebben kormol. Még az üzemmódok közti váltás finomításával lehetne a dolgon javítani érzésem szerint.