manaszu Creative Commons License 2009.02.18 0 0 43

tarkánk irtad: "Romániában 3-szor is talákosztál ojan rendőrőkkel akik nem beszéltek Magyarul hát gratulálok neked."

Nahát akkor nekem is gratulálhatsz. Èn szaámtalan találkoztam Romániában aki nem tudott magyarul, söt még magyarországon is.  De ennél kedvesebb dolog történt. Egypár évvel ezelött Sepsiszentgyörgyön a szállodában laktam és a bejárat mellett volt egy kenyérüzlet, hihetetlenül joszagu kifliket árultak. Beméntem akartam venni egy kiflit, de nem tudok Angolul, Magyarul probálkoztam. Valószinü az elárusitó leány se tudott angolul, hiába mutattam kézzel lábbal mit akarok, nem jött rá, hogy kiflit szeretnék venni de arra rájött, hogy én magyarul kérek valamit. Intet, hogy várjak.  Rendre kérdezte a vevöket, hogy tud e valaki magyarul is. Talán egy orai várakozás után megérkezett egy öreg nénike  aki tudott magyarul is románul is. Leforditotta az én vásárlási ohajomat és a hölgy elegánsan kiszolgált,  még papirba is becsomagolta a kiflit. Az üzletben épp bentvolt a prefektus, vagy valami más mufti aki feljegyezte a hölgy nemes cselekedetét. Amint utolag hallottam ezt a kenyérárusleánykát kitüntették a román nagy valagrendel pélás román vendégszeretetéért.

Előzmény: tol (28)