barka Creative Commons License 2009.02.18 0 0 27

"Mi most érkezünk oda a közbeszédben, a köznép lázításában, ahol Románia volt húsz éve."

 

Szerintem vastagon mellébeszélsz, de ez csak téged minősít.

Durván csúsztatsz és megpróbálsz olyan dolgokat összemosni, amelyek egyáltalán nem tartoznak össze. Ha jól sejtem, megpróbálod a bűnözés miatti, egyébként teljesen jogos közfelháborodást összemosni a sovinizmussal. Ez, hogy finoman fogalmazzak, meglehetősen félrevezető álláspont. De még így sem tudsz mutatni nekem olyan magyar poltikusokat, akik mondjuk kihasználva a helyzetet a cigányság ellen heccelnék az embereket, mint ahogy ezt pl. Romániában és Szlovákiában már többször is megtették a magyarok ellen. Ráadásul itt a felháborodásnak van kiváltó oka, míg az említett országokban a kiváltó "ok" az ember magyarsága... 

 

"Majd ha Magyarországon nem lesz idegenellenesség, cigánygyűlölet..."

 

A cigánygyűlöletnek sajnos megvannak a tényszerű okai, és hogy ez idáig fajult, nagymértékben a magyar politikai "elitet" terheli a felelősség. Idegengyűlölet viszont nincs Magyarországon, legalábbis államilag támogatott, mint pl. az említett országokban, ugyhogy ezt a vádadat kategórikusan vissza kell utasítanom.

 

"Persze, tudom én, hogy a magyarok születésüknél fogva felsőbbrendűek annál, mint hogy olyan soviniszták legyenek, mint a szomszédaik..."

 

Természetesen nem arról van szó, amit itt megint olyan nemes egyszerűséggel megállapítottál, de minek magyarázzam ezt neked, aki képtelen megérteni a dolgok összefüggéseit. Így természetesen egy szóval sem voltál képes reagálni a bevezetőben leírtakra (pl. mért nincs még mindig a 1.5 milliós magyarságnak az alapoktól a legmagasabb intézményekig egy saját oktatási rendszere), helyette előveszed a jól ismert relativizálgató trükköt (csúsztatások, összemosások), majd megállapítod, hogy mi vagyunk a soviniszták, Románia már elérte az európai szellemiséget, amit nekünk feltétlen követnünk kell. Gratula és broáffff... :(

 

Előzmény: pipacsaripacspapucs (20)