tülitata Creative Commons License 2009.02.14 0 0 1247
Szia!
A szerelőbetonon nehézlemez 5 vagy 6 centis lépésálló nikecel hővisszaverő fólia ezen a padlófűtés és a beton járólappal.Szellőztetést próbáltam rövid ideig teljesen nyitott ablakokkal több órát résnyire nyitott ablakokkal de nem igazán vettem észre külömbséget.A 6cm ytong csak ideiglenes megoldás volt és nikecellel akarom pótolni ha kivéstem.Az ablakok K értékét nem tudom perpillanat megmondani neked de ugyan akkor rendelt egy komám ugyanezekkel a paraméterekkel de nálla nem tapasztalható ez a jelenség.Megmondom őszintén nem vagyok elragadtatva az ytongtól sőt egy kicsit bánom,hogy nem téglából építettem szigetelni ígyis úgyis érdemes és téglaházat láttam már 60 éveset ytongot pedig még nem.Belső állandó hőmérséklet 22 C.Most szeretnék építeni egy alsóépületet és elgondolkodtam azon,hogy miből.Számomra a tégla masszívabnak tűnik és egy 10cm es szigeteléssel nem hiszem hogy rosszabb mint az ytong."A nem megfelelő koszorú szigetelés miatt télen áthűl a födém"ezt aláírom és tudom is de lehet ettől nagy a páratartalom?