futóék Creative Commons License 2009.02.08 0 0 119
Kisfiam 5 éves múlt, alig tudott eddig oviba járni, mert áll. felsőlégúti beteg.Rengeteg antibéiot kapott kiskorában is, most volt három hete arcüreggyuszija, de novembertől köhögött elvétve hetente 2-3szor, aztán többett, végül már csak ülve tudott aludni.A gégész javaslatára pulmonológiára vittem, ahol kiderült asztma bronchiale. Sosem fulladt be, azt sem tudom milyen, sípolást nehézlégzést nem tapasztaltam, bár nem is kerestem efféle tüneteket. Mellkasröngten negatív, prick negatív. Állandóan be van duzzadva  a nyálkahártyája, nyitott szájjal alszik, minden második éjjel riadtan jön át az ágyamba.Ráadásul a kicsinek is ezt diagnosztizálták, neki megvan vaskosodva a hörgői...bár most pont beteg.De nem kapott eddig csak köptetőt, mert nem volt lázas. El nem tom képzelni milyen lehet a asztmás köhögés, egyáltalán zavarba ejtett ez az egész, elbizonytalanodtam: betegek egyáltalán? Most a nagy naponta kb. min 1-2szer köhög, a kicsi többször, de nem lehet leszívni....van valami biztató ötletetek? Levették a vért is, abból mit lehet megállapítani?