luki-luk Creative Commons License 2009.01.27 0 0 60
Szia!

Az az igazsag,hogy en nagyon egyszerünen csinalom!
Kiöntök vagy ket kupak feketet,a többibe meg vizet rakok!

Mindig a bör tipusa hatarozza meg,hogy hanyszor merem megdolgozni!

Van akinel,nagyon hamar törekszem a kivant arnyalat eleresere,mert nem birna a böre azt,hogy nagyon sokszor ramennyek!
Az idealis az,mikor megoldhato az,hogy vilagos arnyalattal kezdjünk!
Pl egy egyszerü legyezö eseten!
Amit elsö ranezesre,egyszerünek lat az ember,de nem az,ha nagyfelületü,vagy eppen valcsucsra esik egy resze!:-)

Szoval alltalaban ugy kezdek neki,hogy szinte vizzel,meg nagyon kicsi festekkel,atsatirozom a felületet,több iranybol is!
Utanna szepen meg ramegyek,persze ranezesre megallapitva azt,hogy milyen arnyalatnal jarok ,akar több sorral is.
Persze ,ha kell,kiviszem feketeig!
En jelenleg,samoinket hasznalok,de minden festeknel nagyjabol igy jartam el eddig!
A legszebb,leg homogenebb felületeket,en ezekkel a hajtogatott ives magnumokkal tudom elerni!
Gondolom,ezzel mas is igy van.

Nehez ezt leirni,mert neha azt se tudom,hogy mit miert is csinalok eppen ugy ahogy:-))
Mostansag,sokszor megesik,hogy ha olyan pl egy portre,hogy igy is megoldhato,akkor elsönek,megkeresem a legfeketebb pontjat,s ahoz sötetitem utanna a többi reszletet!
De volt mar olyan is,hogy kifejezetten kertek,hogy a gyerköc portreja,legyen enyhen ceruzarajz hatasu,latszodjanak az egyiranyba ,huzott satirnyomok!
Valahogy,nehezebb volt megoldani,mint egy homogen felületet!:-)

Foltos lehet attol is,ha kis helyen szöszmötölget az ember!
En mindig nagy mozdulatokkal arnyekolok,lehetöleg csuklobol!:-)

Hat ,remelem,hogy valamennyit segitettem azzal amit valaszoltam,bar visszaolvasva,nekem sem minden erthetö,hogy mit is akarok mondani!
Üdv:Luki!
Előzmény: Regalianus (59)