jobog Creative Commons License 2009.01.22 0 0 42869

 

Ezt csak azért kérdezem, mert remélem, elolvastad régebben SiD műszaki leírását a tiédhez hasonlatos működésű podos gépekről. Ha nem, vagy nem fogadtad meg akkor a tesztben fals eredményre juthatsz. Arról van szó, hogy a "csap" elzáráskor a fejből vissza tud áramlani a kávés víz a termoblokkba, ami hosszabb idő alatt komoly íz rongálást tud okozni a lefőtt anyagban. Emiatt én minden főzés után kiszedem a podot a gépből, és kb. fél-egy csésze vizet még kifolyatok a gépből, mindaddig amíg a kezdeti zavaros víz teljesen tisztára változik. De még így is érdemes mondjuk (használat gyakoriságától függően) havonta-kéthavonta egy enyhe borkősavas, majd tisztavizes átöblítést elvégezni, hogy az esetleg mégis lerakódó anyagok kitakarodjanak. Enélkül elég komolyan romolhat a kávé íze, kesernyés, vacak ízek jelenhetnek meg hasonlóan mint a normál gépeknél a kávénak kitett részek tisztítása hiányában. Ezt tapasztaltam én is és SiD is, a romlás mértéke nagy tud lenni. Kérek ezt vedd figyelembe, hogy ne juss a tesztben hamis eredményre.

Előzmény: _MrB_ (42864)