zinaida Creative Commons License 2009.01.15 0 0 227

Na szóval..

Nem igen leszek mostanság talán még holnap, de szombaton biztos, hogy nem..

Néhány utolsó "talán" hasznos tanács:

 

Megkérdeztem a kártyát. Azt mondták a külföldi mastercard-ot elfogadják, csakugy mint a  VISA-t. Na nekünk az van, egy helyett tudok ahol nem fogadnak el kártyát az pedig a busz, ha felszálláskor veszel jegyet. De pl. a vonaton már lehet fizetni kártyával.

Néhány SOS telcsiszám:

112: az EU országokhoz hasonlóan itt is a segélyhívó a 112. Mentők, rendőrség,  tűzoltók. Beszélnek angolul.

Betegség esetén hívjátok a a (09)10023 számot, ha valaki rosszul lesz ott kap tanácsokat, illetve segítenek orvost, gyógyszertárat stb..találni.

Konzuli ügyelet: (00)-(358)-40-820-9569

Néhány kifejezés finnül:

szia- moi, hei

köszönöm - kiitos

éhes vagyok : minulla on nälkä

hol van a... Missä on .. ?

Ritának ha talizol Ari-Pekkával: Rakastan sinua.