Na szóval..
Nem igen leszek mostanság talán még holnap, de szombaton biztos, hogy nem..
Néhány utolsó "talán" hasznos tanács:
Megkérdeztem a kártyát. Azt mondták a külföldi mastercard-ot elfogadják, csakugy mint a VISA-t. Na nekünk az van, egy helyett tudok ahol nem fogadnak el kártyát az pedig a busz, ha felszálláskor veszel jegyet. De pl. a vonaton már lehet fizetni kártyával.
Néhány SOS telcsiszám:
112: az EU országokhoz hasonlóan itt is a segélyhívó a 112. Mentők, rendőrség, tűzoltók. Beszélnek angolul.
Betegség esetén hívjátok a a (09)10023 számot, ha valaki rosszul lesz ott kap tanácsokat, illetve segítenek orvost, gyógyszertárat stb..találni.
Konzuli ügyelet: (00)-(358)-40-820-9569
Néhány kifejezés finnül:
szia- moi, hei
köszönöm - kiitos
éhes vagyok : minulla on nälkä
hol van a... Missä on .. ?
Ritának ha talizol Ari-Pekkával: Rakastan sinua.