Nézelödő Creative Commons License 2009.01.10 0 0 1634
Ha már RA és Volga , akkor egy sztori , ami garantáltan nem Urban Legend , mivel velünk eset meg , igaz a pontos rendszám nincs meg , de azért remélem nem lesz Off ...
Óvodás voltam , igy tehát ez kb ' 75 körül történhetett . Külvárosi kertes házban laktunk , amigy egy viszonylag nagyobb forgalmú út BKV busszal , és egy poros földút sarkán állt . Az utcánkban lakott egy magas rangú rendőrtiszt is , aki egyébként a kivételt erősitendő nagyon rendes , megbecsült ember volt a környéken lakók körében , nem egy útszéli bunkó . Történt egyik délelött , mikor én már az óvodában voltam ( hál' istennek ) , hogy édesanyám pont a munkába indult a buszhoz ( ami akkoriban óránként járt ) . Már a kaput nyitotta volna ki belülröl , amikor arra lett figyelmes , hogy jön egy nagy szirénázó autó , bekanyarodik a főútról a poros útcába , kifaról a kocsi hátulja , és egyenesen felé tart . Annyi lélekjelenléte volt , hogy nem dermedt le , hanem hátraugrott , s én ezért nem lettem árva !
Ugyanis az történt , hogy riasztást kapott ez a tiszt , kocsit küldtek érte , egy Volga M24 - t , egy fiatal , rutintalan rendőrrel a volánja mögött. Ő meg nyomta neki ezerrel , bevette bal kanyart , de túl nagy slunnal , a kocsi hátulja jobbra , az eleje balra , visszaszedni meg már nem tudta . Igy kitört elöttünk egy fiatal diófát , és letarolta jó 5 méter hosszan a kerítést , benne a kiskapuval , ahol elötte 1 másodperccel édesanyám állt , majd végre megállt a kertben , a kapu mellett lévő soderhalom tetején . Kiszállt a fiatal kisrendőr a kocsiból , remegett az idegeségtöl , édesanyám nyugtatta , holott forditva kellett volna . Mondta , hogy amit Ő ezért kapni fog a fönökeitől .....
Szüleim mesélték , hogy mindenféle helyszinelők kinnt voltak , mindent összetakaritottak , de úgy , hogy mire engem hazavittek este az ovodából , már csak a kidöntött fa üres helye , illetve a kerítés ( benne a kapu ) hiánya árválkodott az esetről . Pár nappal késöbb , amikor játszottam a sóderban , azért találtam egy törött fél Volga feliratot , úgyhogy mégse voltak elég alapossak . Ez a felirat évekig meg volt a játékaim közt , de aztán csak elkeveredett , ma már nem tudom , hol lehet. Azt leszámitva , hogy édesanyám majd odaveszett , " jól " jártunk , nagyon jó pénzt fizetett a biztositó , böven fedezte az új keritést kapustól ....
Na szóval így eset , hogy édesanyámat majd elgázolta egy rendőrautó a saját kertjében ....
Előzmény: motorkami (1628)