Flagstaff Creative Commons License 2009.01.06 0 0 479
Hali!

Olvastam odaát a kandallós topicban a fűtési tapasztalataid és megörültem mikor láttam hogy galériás féle a felső szinted mert nálunk is ilyen de aztán az öröm addig is tartott mert írod hogy fentre is akarsz kályhát vagyis feltételezem nem sok meleget juttat föntre. Bár nem olyan jelentős mennyiséggel fogy több fa nálam (30kg körül egy nap, mostanság kicsit több enyhébb időben kevesebb viszont két szinten van meleg) kandallóban gondolkodtam hogy mi lenne ha kiváltanám tömegkályhával, végülis a tűztérbetét eladható a csövezéssel együtt, de ha a felső szintet nem fűti ki akkor pont nem ér semmit nálam. Föntere csak ezért nem építenék még egy kályhát, főleg hogy ahhoz már új kémény is kellene meg statikailag nem tudom mit szólna hozzá az épület. Az egyetlen érv mellette az hogy nem kell folyamatosan rakni ami így hogy az asszony otthon van a gyerekkel nem gáz, de előbb-utóbb el kell mennie dolgozni és akkor nem lesz aki rakja, kihűlt lakásra meg (ha nem megy a gáz) nem jó dolog hazamenni. Így hát egyelőre nem tudom mi lehetne a megoldás.
Előzmény: dpek (473)