pepii Creative Commons License 2008.12.30 0 0 74554
nem eszik olyan forron a kasat. 20-22 kw teljesitmenyu napparabolat ki lehet hozni kb 400 000-500 000 ezerbol. nekem 350 000 ft bol kijott egy kis guberalassal egybekotve.
ez a teljes rendszer, bekotve a haz rendszerebe. ha kisut a nap 2 ora (ilyen hidegben mint ami most van a csovek es az abszorber tokeletlen szigetelese miatt kicsivel tobb) alatt van 300 liter HMV es a tovabbiakban megy a futes. jelentos megtakaritast ertem el hotarolo nelkul is. az atmeneti idoszakokban sokat segit az aprilistol szeptemberig pedig szinte kihasznalatlanul all. esetleg a gyerek 8m3 es nedencejet forralhatom :) szoval nyaron 2-3 naponta ment 1-2 orat meg neha a medencet melegitette. viszont ha parszor felfutottem 36-38 fokra akkor mar hatastalan volt a kozonseges klortabletta es par nap mulva megindult az elet. a mostani napos amde rovid es hideg napokon is teljes mertekben felfutotte a hazat (delutanra 26-27 C° is volt de nem kapcsoltam ki mert ingyen volt :) )
szoval szuksegem lenne 1 hotarolora. vettem a multkor 2darab 17 000 literes aceltartalyt. ezeket szerettem volna felhasznalni de vegul megsem hasznaltam mivel olyan informaciokhoz jutottam ami elrettentett. megpedig a forro viz agreszivitasa. most viszont azthiszem rammosolygott a szerencse mert sikerult hozzajutnom 23 000 literes tuzzomanccal bevont vastagfalu aceltartalyhoz ami valoszinuleg 1 darabig orokos lesz. mondjuk a teljes hoszuksegletet messze nem fogom tudni tarolni viszont jelentossen rugalmasabba fog valni a rendszer. egy passziv haz energiaigenyet a rendszer szerintem kenyelmesen kielegitene. par darab ho-> elektromos modullal meg elektromos aramot is termelhetne es meg akumlatorok sem kellenenek mert az energiat a felhasznalasig hokent lehetne tarolni es csak akkor lenne atalakitva el. energiava amikor kell. erzesem szerint pipec kis rendszert lehet ezzel csinalni. persze ez nekem felig meddig hobbi tehat elvezem is amit csinalok nem csak a megterules fontos.

szoval visszaterve a koltsegekhez az teljes koltseg valahol 800 000 - 1 000 000 ft kozott lesz elektromos energia eloallitasa nelkul. idonkenti tukormosassal le van tudva a karbantartas is.

szvsz a hozzallas megvaltoztatasaval megoldodik nagyon sok problema ill. enyhul. nagyon sokszor olvasok itt jo logikus joslatokat de lehet talalkozni idonkent a "parizst ellepi a loszar" tipusu joslatokkal is.