GoldenRetriever Creative Commons License 2008.12.22 0 0 20
 

Sziasztok, feltennék egy kérdést. Előre is elnézést, ha pongyolán fogalmazok, de ilyen mélységekig nem értek a témához.

Szóval van egy Odys MC-HD 800 kamerám. A felvett videókat a számítógépem hülye színekkel játsza le. Ekkor rájöttem biztos konvertálni kell. Adtak is hozzá egy szoftvert media konverter 2 néven, amivel ha átkonvertálom készít egy új file-t a program és azt gyönyörűen le is játsza a jó színekkel.

Problémám az, hogyha bezérok mindent, vagy pl. kikapcsolom a gépet és másnap bekapcsolom az újonnan létrehozott file ugyanolyan szar színekkel van, mint konvertálás előtt.

Mi lehet a probléma?

Remélem én vagyok a béna és ez nem azt jelenti, hogy a konvertálás egy alkalomra szól és minden egyes megnézés előtt konvertálni kell a file-t!??

Az már régóta feltűnt nekem, hogy általában amit adnak ilyen technikai cuccokhoz szoftvert az szar. Esetleg tud valaki valami egyszerűszoftvert, ami az én képességeimet sem haladja meg és egyszerű vele maradandó konvertálást végbevinni, amit aztán cd-re vagy dvd-re kiírva el is tudom tenni úgy hogy nem kell újra konvertálni?

Vagy esetleg valami lejátszót tud valaki ami eleve jól játsza le?

Asszem MPEG4 Video Codec xVid vagy mi kell hozzá.......