manao Creative Commons License 2008.12.20 0 0 3565
VEttem egy fz30 -at az s1 mellé/helyett. Előzetesen tesztek alapján még ezt találtam a legszimpatikusabb bridge gépnek. Hát elég hervasztó, szeretett masinánk után. Kihajtható lcd vicc (nem tudom minek kellett egy másik teljesen használhatatlan megoldást bevetni), bekapcsolás gomb nem húzható hanem fix állású (mikor energiatakarékosságból kikapcsol "on"-on marad), videók mérete még nagyobb, evf kép frissítése nem az igazi lassan reagál ill. bizonyos körülmények között még be is "szagatt"(!) (igaz a 2x több pixelenek köszönhetően magasan veri a canon s sorozat evf-ét) és hát ez mind nem érdekelne de a képzaj is magasabb. Egyedül ami tetszik az hogy szép gyorsan beáll a fókusz és ami a legfontosabb pontos is (!) ill. 12x zoom/8MP jobban nagyítható képeket tesz lehetővé. Képminőségtől nem vagyok elájulva. Ezek persze nagyon friss tapasztalatok remélem lesz vmi megszerethető oldala. S3, S5 tesztfotói nem tetszettek, csúnya színi ill. optikai torzulásokat látni már a képek szélein. Hát nem tudom lehet hogy dslr lesz ebből.