zimber Creative Commons License 1998.11.08 0 0 23
Kedves Humice!

Nagy szerencsétlenségemre kénytelen voltam beleásni magam egy kicsit az eü finanszírozásba.

Teljesen szubjektív meglátásaim:
A PÉNZ a TB-nél van (no meg a gyógyszergyártóknál).

A TB nem finanszírozza az egészségmegőrzést (prevenciót).
A TB gazdálkodása és az orvosi szakma erősen elszakadtak egymástól és folyamatosan megpróbálják egymást kijátszani.

A gyógyító intézetek vezetőinek -jelen helyzetben- nem orvosoknak kellene lenniük, ellenben rendelkezniük kellene átfogó eü szakismeretekkel. (Jól példázza, hogy az eü-ben rejlő lehetőségeket egy szakismeretekkel rendelkező közgazdász hogy tudja kihasználni a Pharmavit /Plussz stb../ esete)
Szerintem az orvos-igazgatók egyszerűen nem hajlandók betartani gazdasági játékszabályokat.

Amikor többlet biztosítás befizetéséről beszélek, a TB-től független biztosító-intézményekre gondoltam. Amelyek vagy piaci alapon működnek, ekkor a szabad verseny szabályozza őket, vagy pedig pénztártagokból álló kisebb (még átlátható gazdálkodású) önálló pénztárak.-->Ezek a források piaci alapon fizetett szolgáltatásokat finanszíroznak azoknak, akik ezt a havi pluszt megfizetik és joggal elvárhatják, hogy SZOLGÁLTATÁST kapjanak.

MORÁL? Erről nálam biztosan sokkal többet tudsz, mindenesetre más országokban a felvételi kritériumok közé tartozik a kommunikációs készség vizsgálata....

..............jaj, ilyen komoly témába vágni késő estve.............. üdv--zim