M63FUN Creative Commons License 2008.12.14 0 0 644
úgy néz ki, hogy nem miattad röhögök, hanem rajtad..........
egyébként arra gondoltam, ha ilyen jól átlátod a dolgokat akkor evidens, hogy a kéményben nem azért lesz melegebb télen a kinti hőmérsékletnél, mert tudja az a szerencsétlen tégla hogy ő egy kémény és neki kötelessége melegebbnek lennie, mint a környező hőmérséklet, hanem azért mert jó forró füstgáz távozik rajta ami átmelegíti.
na most én buta paraszt arra gondolok hogy ha csak 100% ban akarom működtetni a kazánomat, akkor ezt a hőmérsékletkülönbséget mindenképpen vissza kell nyernem, különben nekem úgy tűnik, hogy ott veszteség keletkezik (vagyis logikád alapján nem lesz veszteség, hanem fűtöm vele a környezetet, ez ugye nézőpont kérdése) namost akkor az lenne a kérdés hogy ha egy fűtetlen kéményben mondjuk 6 fok van fűtés nélkül akkor ha 100 % ban kihasználom az elégetett gázban lévő energiát és befűtök akkor a keletkező hőkülönbséget vissza kell nyernem ergo 6 fokos füstgáznak kéne távoznia a rendszerből. persze hosszan lehet elméleti vitát folytatni hogy az égetéskor csak a láng az energia vagy a hulladékhő és a fény is annak számít e. de a legjobb példa a korábban már említett 108%-os radiátor vagyis ha belemegy a 50 fokos víz akkor 54 fokos lesz a radiátor............sztem tuti igazad van csak én gondolom ezt marketingfogásnak.
Előzmény: janijani (642)