cippur Creative Commons License 2008.11.21 0 0 4952

Sziasztok!

 

Kicsit lemaradtam a forum olvasásában, az Othello-val kapcsolatban pár gondolat:

A borának valóban magasabb a metil-alkohol tartalma, de úgy olvastam lényeges, nagyságrendi különbség nincs a többihez képest. Nem tudom pontosan hogyan mérik, pl. 3 ezrelék v. tízezrelék a 2.5 helyett, vagy valami ilyesmi. Biztosan függ a borkezeléstől. Amúgy Ausztriában Nohát, de talán Othellót is lehet első osztályú bioborként kapni (állítólag). Tavasszal voltam Hosszúperesztegen, az ültetvények zöme Othelló és Kékfrankos, akkor kóstoltam először tiszta Othelló bort. Kellemesen csalódtam benne, igazi kuriózum volt ugyanolyan bort inni, mint amilyet kb. 200 évvel ezelőtt ihattak. A pincékben is úgy éreztem magam, mint egy skanzenban.

Mellesleg a várható gazdasági világválság utáni jövőben ezek a borok ugyanúgy megállják majd a helyüket, mint a múltban. Elemzések szerint egy világcsőd esetén először a legköltségigényesebb, legkifinomultabb munkát igénylő ágazatok omlanak össze (gyógyszergyártás, egészségügy, műtrágyagyártás, vegyszerek, permetezőszerek). Nem árt felkészülni ezekre az ínséges időkre pár sor rezisztens fajtával... :)