Flagstaff Creative Commons License 2008.11.20 0 0 7101
Marhaság. A jó minőségű légszáraz tűzifa kb 15MJ környékén tud. A fabrikett meg kb 18-at. EZ nem jelentős különbség. A vizes fa naná hogy rosszabb fűtőértékű de nem is azzal kéne hasonlítgatni. Vásárláskor a fa mennyisége is PONTOSAN mérhető (jobb helyeken nem az orkoktól vett fa ork hitelesítésű mérlegen) max mire kiszárad nem annyi lesz mint amennyiért fizettél. Bele kell kalkulálni. A fát legalább olyan könnyű tárolni, odateszem valahová és ha el nem hordják akkor megkötni ugyanúgy nem kell mint a brikettet mert a fa se szalad el. Több helyet igényel a rakásban tárolása és több időt vesz igénybe szépen feldepózni de ennyi. Nekem erős raklapokra vannak feltéve hossz szerint válogatva (úgy hordtam be hogy a szemre hosszabbak egy sorban vannak míg a közepesek egy másikban a rövidebbek egy harmadikban) de ennyi. Helyigénye nagyobb meg kell vagy két évre előre gondolni. Persze ha mindent összeszámolunk a brikett duplának tűnő ára a végére még mindíg magasabb lesz viszont vannak olyan előnyei ami miatt már megéri gondolni rá, mondjuk 3-3,4e/q ár esetén. Sok helyen viszont 4e/q-ért vagy többért adják az már nagyon necces. Továbbá a minősége is ingadozik, nem hiszem hogy mind tudja a 18MJ körüli értéket. itt van rögtön példának az én püffedős-szétpergős cuccom. Hirtelen ég rövid ideig. Nem jó kandallóba. Szerintem ebben a topicban nem a marketingre kellene a fő hangsúlyt fektetni hanem tapasztalatokra. Akinek már van tapasztalata vele az könnyen felismeri hogy mi marhaság és mi nem az. Aki még nem fűtött vele azt pedig a marketing fellelkesítheti de ha pofára esik mert nem hozza azt amit marketing ígér akkor anyázni fog. :-) Ennyi. Maradjunk a tényeknél inkább.