adchef Creative Commons License 2008.11.19 0 0 389
Csak, hogy én is belekotyogjak.
Ismereteim szerint a habkőpor valóban pórustömítésre való, de ha a felesleges olajat azzal szedjük le az nem biztos, hogy jó megoldás. Ugyebár olajozásnál az általános gyakorlat a felkenem-visszatörlöm móka, amit puha, nem szöszölődő ronggyal szoktak csinálni (már a visszatörlést). Tapasztalatom szerint a habkőport az olaj visszatörlése után jó felvinni az anyagra. Tulajdonképpen a por szemcséi beletapadnak az olajos felületbe, mert ha a száraz fára habkőporozunk az a falra hányt borsó tipikus esete. Na most a porozást többféleképpen lehet csinálni. Pl. úgy, ahogy Drehás mester, hogy a habkőporos edényt feltesszük az anyag alá a gépágyra és egy ronggyal a forgó munkadarabra dörzsöljük. A felesleg visszapotyog az edénybe. Sajnos ebben benne van, hogy adunk a kakinak egy pofont, mert lehetnek nagyobb szemcsék, amik a szépen felcsiszolt anyagot összekaristolják.
Én ezért úgy csinálom, hogy álló gépen rápamacsolom az olajos anyagra a port, valahogy úgy, mint mikor a hölgyek az orrukat púderezik. Miután az olaj teljesen megszáradt, nagyon puha ecsettel finoman "átsepregetem" a felületet, hogy azok a szemcsék, amik "kidudorodnak" lepotyogjanak.