Zölduborka Creative Commons License 1998.11.09 0 0 28
Szoval:

Elmentem eletem elso High-End Show-jara. En itt hallottam eloszor high-end cuccokat szolni. Megmondom oszinten oriasit csalodtam az egeszben. Vegighallgattam az osszes szobat (volt, amelyiket tobbszor is) es egyszeruen nem hittem a fulemnek, hogy az en otthoni kommersz, de egy picit igenyesebb cuccomnal tobbszorosen dragabb holmik szinte mindegyike szarabbul szolt. En ugy erzem (es a zenetanaraim szerint is), hogy eleg vajt fulem van, de a "biztonsag kedveert" magammal cipeltem egy ismerosomet (szinten jo hallassal) es a vegen egyontetu volt a velemeny es a csalodottsag is. En ugy gondoltam, hogy az ilyen 1,5 es 10 millio kozotti kutyuknel az a minimum, hogy olyan erzest tud kelteni az emberben, hogy szemelyes resztvevoje az esemenyeknek es szinte varja, hogy az enekesno az olebe uljon enekles kozben, mint egy barban, de nemhogy nem ez tortent, de nemelyik jocskan alulmulta meg az aranak a 20-adát is.(Magyarul 20-ad annyiert is sok lett volna). Termeszetesen nem azt mondom, hogy az en otthoni lancom leveri az egesz tobb tizmillios bandat, de eleg szerencsetlenul lettek az egyes komponensek osszevalogatva, pedig nekik volt boven idejuk kikiserletezni a jol osszeillo elemeket az uzletben, mert biztos vagyok benne, hogy ezek a cuccok nagysagrendekkel tobbet tudnanak, mint amit itt mutattak, ha nem, hat az eleg ciki.
Tudom, hogy nagyon sokat szamit (sot a legfontosabb a hangfallal egyetemben), hogy milyen minosegu forrasbol szol a zene.
Es eppen ez a szomoru, hogy szinte mindegyik esetben valamilyen audiofil lemez szolt es ugy nem tetszett, mert egy audiofil lemezzel meg egy 80 ezer forintos mini-torony is addigi enjet meghazudtoloan szepen tud szolni. De egy high-end berendezesnek meg (az ugyan jol kevert, de azert megsem audiofil) kommersz felvetelek eseteben is viritania kell.
De azert kompenzalva az eddigieket, :) volt egy kütyü, amihez ketszer is visszamentem es masodszor hosszabb idot is eltoltottem, ez pedig egy olasz-magyar vegyeslanc volt. Sajnos nem emlekszem pontosan a cuccok nevere (egy ket nagy nevet tudok a high-end-ben, azt ennyi), de a hangfal az valmi Cherion Academy 1 nevu lehetett az eloerosito pedig a ... Puccini nevre hallgatott (a magyar cuccok a vegfokok voltak asszem).
Ez a hangfal kb. 40-45 cm "magas", ketutas es alvanyra volt szerelve.Az ara 389 ezer forint :( es ugy szolt, hogy koze nem volt a zenehez, csak ugy ott allt disznek. Ez utobbit jo ertelemben mondom, azaz a zene teljes egeszeben levalt a hangfalrol (nem ugy hallottad, hogy onnan szol) es gyonyoru, abszolut elethu szinpadot kanyarintott a szemunk ele (voltak meg nagy szinpadot produkalo hangfalak, de szinte mindeggyik tulzasba esett valamilyen teren: tul hatra tette a zeneszeket vagy tul elore, tul szethuzta oket (mint egy focipalya) vagy tul osszenyomta, egyszoval minden volt csak nem elethu). Teljesen termeszetes hangzast produkalt, semmi eltulzott haj- es nadraglebegtetos mely (olyan nincs az eletben), fulbanto magas, mindenbol csak annyi, amennyi az elo zeneben is van (zenesz leven hallottam/jatszottam mar par egyuttesben, ugyhogy van nemi sejtesem), gyonyoru, tiszta kozepek, sejmes de kelloen hatarozott melyek, szinten selymesen csilingelo, de nem banto magasak es eszmeletlen jo tér.
Ha valaki ilyet szeretne, akkor az egesz lancert kb. 1,5 millio forintot kell leperkalnia (egyaltalan nem sok, a tobbihez kepest es foleg ahhoz kepest, hogy az osszeset kenterbe verte) es mar viheti is :)).
DE! Annak ellenere, hogy szepen szolt nem ert 4,5-szer tobbet az enyemhez viszonyitott akkor még 15%-os minosegjavulas (hogy miert akkor még, azt ld. kesobb).
Es mindezt egy magyar lemezzel muvelte, amin raadasul annyira jo zene volt, hogy az valami felelmetes. Pansip,fuvola,saxi,dob,bogo,gitar es azt hiszem zongora is, es a banda neve Quartet B (tudom, ha negyen vannak, akkor hogyan lehetett 7 hangszer? :))).
A csalodottsag ellenere jol ereztem magam, mert hallottam nagyon sok jo, szamomra abszolut ismeretlen zenet, amiket gyorsan felirogattam es majd szepen sorban beszerzem oket , valamint hallottam egy olyan hangzast, amiert elindultam otthonrol, ugyhogy vegul is megerte.
Ezek utan hazamentem es mint az orult elkezdtem forgatni az ujjonnan beallitott hangfalaimat (most koltoztem be a hazikomba es csak ugy kb-ra lettek lerakva), a Cheriont kiallito igencsak hozzaerto emberke tanacsai szerint. Es lass csodat, a hangminoseg kulonbseg a felere, azaz szerintem 7%-ra redukalodott es vegul ugy szolt rajta az amugy audiofil felvetelu Carmina Burana, hogy a vegen majdnem felalltam tapsolni es oriasi mosollyal a buramon tertem nyugovora.
Aki nem hiszi, jarjon utana :), azaz a vendegem egy Carmina Burana (vagy barmi mas) otthoni koncertre.
Hat ennyit a high-end-rol.
Tudom, hogy most sokan a nyakamnak ugranak, hogy hogy kepzelem, meg azert az nem ugy van, hiszen akkor minek az a sok millio stb,stb, de mint azt mindenki tudja, ez az egyik legszubjektivebb hobbi, ugyhogy a fent leirtak csakis "szerintem"-ben ertendok.

Ezer bocs es egy anyamedve a _nagyon_ hosszura sikeredett elmenybeszamoloert.

Ha valakit erdekel, emlekszem meg egy par cucc hangzasara, ugyhogy tudok meg meselni, de nev szerint kerdezzetek, mert magatol nem ugrik be a cuccok neve.

Udv.

Ubi