pocmokpapa Creative Commons License 2008.11.15 0 0 2633

van egy 35 kw-os badigó-s vegyeskazánom, ami egy 2m3-es pufferba dolgozik. A padlófűtésbe innen egy keverőszeleppel megy a víz. van még egy 30kw-os gázkazánom ami (me hát örlángos állókazán) jelenleg ki van kapcsolva. A pufferba van egy érzékelő, ami 2 motorosszeleppel válthatna a vegyes és a gázkazán között (ha a feleségem pár napra egyedül maradna a lányommal, fűthetne gázzal, mert neki a badigó egy picit tulságosan nagy műszer:-)). az egész rendszer zárt, egy 400l-es tágulási tartállyal, ami a gázkazán visszatérőjén van (az előző tágulás is ott volt). 2 keringető van rajta, egy (a régi rendszerből átmentett Wilo) a kazán visszatérőn. és egy kicsit nagyobb teljesítményű (grund..izé) a keverőszelep után nyomja a vizet a padlóba. Jövőre szeretnék anódot tenni a tartályba, a vegyeskazi bejövőjére egy keverőszelepet (jelenleg a szivatyú teljesítményével játszom, így a kazán hőfoka az üzemi idő 1/3-ában  a hideg visszatérő miatt csak kb 60 fok. utána a végére 95-re is felmegy (a huzatszabályzót picit megerőszakoltam, úgy hogy egy fél láncszemmel rövidebre vettem, így 90 helyett 95 fokon zár). 

Kb ennyi, fotózni, feltöltögetni pedig lusta disznó vagyok, de a fényképekből amúgy sem sok dolog látszana.

Előzmény: b.p.11 (2630)