Flagstaff Creative Commons License 2008.11.13 0 0 6975
Akármit csinálsz is vele ez ennyit tud,mese nincs. Csodák nincsenek mint azt írta vala visszább valaki. Tömege szinte nincs a kandallódnak így nincs ami a meleget tartsa. Nálunk egy nagyobb és nehezebb tűztérbetét ráadásul falazott kandalló van a falazat pedig nincs lehőszigetelve, vagyis a burkolat belseje is átmelegszik,mégis reggelre azért kihűl a ház. Télen éjfélkor még raktam rá de reggelig olyan hajnal négy fél öt felé mindíg bekapcsolt a kazán mert kihűlt a lakás. Ez van. Cserébe hamar meleget csinál. Ha tárolni szeretnéd a meleget akkor tömegkályha vagy CSk de ezek nem 100e-be kerülnek és nehezebben szabályozhatóak (nagyon ki kell tapasztalni) töb odafigyelést kívánnak tüzeléskor és "kicsit" később kezdenek meleget adni (persze tovább adják) mint a kandallód. Egy folytonégő betétből pedig kb ugyanannyiból jön ki kandalló mint egy CSK. El kell dönteni. Én azon már filóztam hogy mi lenne ha a kéménybe nem vascsövön keresztül kötném be a betétet, hanem építenék egy füstjáratot (akár függőlegeset) és abba vezetném a füstöt. Ezt a füstjáratot leburkolni valamivel aztán ha átmelegszik még ez is adja a meleget. De aztán elvetettem. Sokat úgyse segítene a konvekciós fűtésen sugárzó meg nincs a kupola miatt. Annyit próbálj még meg hogy ha samottal bélelt akkor elvileg szénnel is tüzelhető, hogy szenet raksz rá este. Hátha azzal tovább elvan. Vagy felülről gyújts be.
Előzmény: Katter3 (6964)