jo_lenne_tudni Creative Commons License 2008.11.11 0 0 412
Edes draga felebaratom. Aruld el legy szives nekem, mivel sikerult ily' heves reakciokat kivaltanom beloled?
De komolyan...

Arra probaltam ravilagitani hozzaszolasomban, hogy:
1. Kortet probalsz az almaval hasonlitani. Nyilvan mindketto hasonlo, de megis mas.
2. Egy konkret tipust probalsz osszehasonlitani egy tipuskorrel. A konkret tipusnak a koltsegeit becsulni tudod a szervizciklusok as az alkatreszek jelenlegi ara alapjan. A tipuskornek sem a karbantartasi periodusat nem ismered, sem a pontos jelenkori alkatreszarait. Itt mar igencsak nagyvonalu becselest tudsz adni.
3. Mindket oldali becslesnel sok tenyezot nem vagy nem jol vettel figyelembe. Az, hogy pl. a gumik elettartamat a duplajara irod, csak itt tevedsz mar tobb, mint 100eftot.
4. Mint irtam nem vetted figyelembe az ertekvesztest sem. Egy robesz altalaban olcsobb, igy kisebb az idoaranyos ertekvesztese is. A futasrol nincs erteleme beszelni, mert eddig egyetlen robogorol hallottam, ami 150ekm-t futott.
5. A motoroknal jol hangzik a 150ekm futas. Par motortipust leszamitva (tobbnyire nagy turamotorok) ennek nem sok ertelme van.

Osszefoglalva egy ilyen becsles jo jatek, erdemes vele eljatszani, de messzemeno kovetkezteteseket nem szabad belole levonni. A lelked megnyugtatja, es be tudod magadnak bizonyitani, hogy jol dontottel. :-)
Eros tulzassal egy hasonlo osszehasonlitasbol (bringa vs. urrepulo) akar a bringat akar az urrepulogepet ki tudnam hozni gyoztesnek. :-)
Előzmény: Törölt nick (403)