szaboli Creative Commons License 2008.11.09 0 0 6926
Nemrég és –ha úgy tetszik, saját házam építése kapcsán- teljesen véletlenül belebotlottam ill. összehoztam egy nagyon ütős, jól dolgozó csapatot, aki könnyűszerkezetes házakat tervez, ill. kivitelez. Nagyon megtetszett a dolog, hogy a Mo.-i  jellenző piaci árak alatt ilyen frankó kis házat összebírtam hozni, gondoltam lehetne ebben egy kis üzlet nekem. Kereskedő vagyok alapértelemben is, de elindultam az építőiparban ezzel. Erre fel, egy nagytudású villanyszerelő egy szomszédos topicban, -aki gondolom már az anyja hasában is vezetékeket kötögetett- pejoratíve megjegyezte, hogy egy szakácsnak tuti jobban menne a váltás….Én azt mondom neked, hajrá! Bármilyen szakember is úgy kezdte, hogy elsőként megtanulta a szakmát. Ha tisztességesen indulsz neki a dolgoknak, akkor hamar elismertséget szerezhetsz. Az első –vállalkozóként épített- kályháid megbízóival légy őszinte, és ne hivatkozz nem létező referenciákra. Azokat építed referenciaként, add el inkább azokat úgy! Ha nem lenne egy ilyen szakképzés minimum 2 év, lehetne az egyik első munkád a dunakanyarban is, persze ehhez jobban és alaposabban is ismernem kellene téged. Én képes lennék bizalmat szavazni neked, ha bizonyítod a képességeidet. Összességében tehát azt akartam mondani, hogy szerintem légy bátor ebbe belevágni, ha érzel késztetést, van lelkesedés és minimális tőkéd ill. és elsősorban van műszaki vénád/tehetséged ehhez.
Előzmény: zlota (6924)