pyracantha Creative Commons License 2008.11.07 0 0 14439

Hello!

Én is hasonló cipőben járok: kaptam egy tő palántát tavasszal "áfonya" néven. Rengeteget termett - most is rajta van még - kóstolgattam óvatosan, de borzasztó rossz íze volt, most már mintha elviselhető lenne, de semmiképpen nem ízletes. Épp ma beszéltem a piacon azzal a nénivel, aki adta. Azt mondta, hogy lekvárnak legjobb más gyümölccsel keverni.

Hiába próbáltam dr. Némethy Zsuzsannával - aki erről eléggé jó, de semmiképpen nem megnyugató cikket írt - felvenni a kapcsolatot. Ő azt írta, hogy solanin tartalma miatt mérgező (éretlenül), de ha a bogyó a fényét elveszti és megszottyad, akkor elvileg ehető...Hivatkozik arra, hogy nyugaton ezt már nagyban is termelik és felsorol egy sor elnevezést (Kulturnachtschatten, wonderberry, sunberry stb)

Az eBay-n két ajánlatot találtam, magokat árulnak. Ez ugyan nekem is van elég, hiszen mivel a burgonyafélékhez tartozik, mint a paradicsomban, egy bogyóban is rengeteg mag van.

Szakirodalmi anyagot sem angolul, sem németül nem találtam a neten.

Most arra várok, hogy az a bizonyos megszottyadás mikor következik be és akkor lesz-e valamiféle (de jó) íze?

Kérlek, - ha valamit megtudsz erről a kerti ebszöllőről -  értesíts, nehogy végülis én legyek az első magyar áldozat...

Előzmény: brentakurdvium (14279)