Diótörő Creative Commons License 2008.11.04 0 0 138
Erről már többször volt szó. Régebben én is azt az álláspontot képviseltem,hogy a Holdra visszamenni és ott heteket eltölteni, azt robotokkal is meg lehetne oldani. Lásd a 70-es évek szovjet Lunohodja, amit ma megépítve illene évekig működnie és adatokat szolgáltatnia. A maradék pénzből állítom hogy a Naprendszer minden bolygója és a jelentősebb holdak köré is lehetne egy Cassini - szerű szondát küldeni. És abban is biztos vagyok, hogy ez jelentősebb eredményeket hozna, mint egy ujabb Holdrepülés. Tehát szerintem itt nem a tudomány előrehaladását vitatják az ellenzők, hanem megint kezd kialakulni egy versenyfutás a Kinaiak és az Indiaiak ? ellenében, hogy nehogy már ők mennek, mi meg nem. Mármint az USA.
Ez a versenyfutás szerintem már nem hozna akkora technológiai fejlődést, mint az Apollo repülések voltak.
Lásd, hogy az Ares - Orion komplexummal mennyi probléma adódik ( rázkódás,fellövéskor driftelés stb. ) , pedig a mai komputer technika a tervezés során és a hatvanas évek pauszpapíros tervezése között ég és föld van.
Előzmény: Faragó Kálmán (135)