micsubicsi Creative Commons License 2008.11.04 0 0 14822
Nem mondtam, hogy az autópálya a gond, mert igenis kell autópálya vagy autóút mindenképpen. 1) A településeket tehermentesíti, elviszi a helyi és a tranzitforgalmat 2) A beruházók szívesebben jönnek olyan helyre, ami jól megközelíthető! DE! 1 ország gazdasági fejlődésében nem csak az autópálya játszik szerepet. Lehet nekünk 2500 km autópályánk is, ha egyéb dolgok miatt nem jönnek beruházók. És én azt hülyeségnek tartom ami van most, legalábbis ha jól tudom van még ilyen, hogy, ha jön a beruházó akkor x évig adómentességet kap (vagy csak kevesebb adója lesz? hülyeséget nem akarok mondani). Mert akkor a beruházó azt csinálja, hogy az x év után tönkreteszi a céget, a nyeresége megvan és létrehoz egy új céget hozzátartozójával és akkor is megkapja az adómentességet.
Visszatérve: autópályák kellenek, de szerintem a vasúttal is kéne foglalkozni. Ha így folytatódik, akkor előbb utóbb a MÁV-on már csak a privatizáció segíthet:( A Cargo-t is eladták, holott tudtommal az nyereséges volt, de valahonnan kell a pénz. Megnézzük a vonatokat, némelyik förtelmes, ahogy kinéz. Nem lenne itt ekkora a gond, ha nem lenne ekkora korrupció. Lehet most 1-2 ember megint azzal jön, hogy máshol milyen korrupció van, de szerintem nem másokkal kéne törődnünk, hanem magunkkal. GyF-nek előbb kellett volna a premium juttatások miatt felszólalni. Mint az a Gaskó, csak a szája jár és abból simán meg tud élni. Szóval van még mit a tejbe aprítani.
Előzmény: elemes2 (14820)