El Bronco Creative Commons License 2008.11.04 0 0 853

Az egyik kedvenc helyem Velence. Voltam már autóval, vonattal, repülővel. Autó előnye, hogy a magad idejét osztod be, de a parkolóházban horribilis a díj és mind a kétszer meghúzták az autómat, amikor avval érkeztem. Vonat egy jó buli, de többször nem mennék vele. Este indul, reggelre ér le, van büfékocsi és hálófülke is foglalható. Ha mázlid van, nincsenek sokan és csak ti vagytok a fülkében, ha nincs, kifoghatsz olyan utitársakat, akik miatt inkább a büfékocsiban utazol...

Én a repülőt javasolnám, egy óra alatt lent vagy, a reptértől 6 euro a buszjegy oda-vissza velencéig, a vaporetto egy percre van a busztól. Mindenképpen ajánlom a 1-2-3 napos jegyek valamelyikét. Ha szerettek nézelődni, nagyon sokat lehet sétálni és ha elfáradtok, csak felültök egy vizibuszra és mindenhova el lehet vele jutni. A menetrendek egyértelműek, minden állomáson ki vannak írva , hogy mi hol áll meg és a hajón is egyértelmű, hogy mi a következő megálló. A szállodák közül nyugodtan válaszd az egy-két csikkagosakat, akkora különbség nincs közöttük, csak arra figyeljm hogy tiszta legyen és legyen fürdőszobád. Legutóbb  Boscolo hotelban olyan pici szobát kaptam horribilis összegért, hogy a bőröndöt csak az ágyon tudtam kinyitni, mert mellette nem fért el , és az ágyat nem tudtam körbejárni, mert mögötte a szék, mellette egy kis asztal volt és ennyi....  Azóta leveleznek az ügyvédek egymással, mert persze nem ide foglaltam, de az iroda az út kezdete előtt 12-órával közölte, hogy túlfoglalár van az eredeti szállodában ezért átraknak a Boscolóba. A tanulság, hogy intézz mindent magadnak és nyugodtan vágj bele. Remélem neked is felejthetetlen élmény lesz.