Kfold Creative Commons License 2008.10.31 0 0 14632

 

Kiváncsi lennék a fórumozok véleményére, hogy vajon csak engem idegesit-e rettentően az a magyar (persze legjobban Bp-en megfigyelhető) stilus, hogy a városi többsávos főutakat képtelenek vagyunk elválasztó sávval ellátni, akárcsak egy füves vékony padkával (elválasztó fasorról ne is beszéljünk...).

 

Szerencsésebb európai városokban sehol sem tapasztaltam azt, ami nálunk oly elterjedt, hogy 4-6 sávos utakat egy záróvonallal választunk szét. Ha már az esztétika nem is szempont, de közlekedésbiztonságilag is rengeteget jelentene szerintem egy normális elválasztósáv.

 

Főleg a frissen felújitott útszakaszoknál nem értem miért nem lehet erre azt a minimális +költséget rááldozni. Legfrissebb borzadály a nemrég átadott 2x2 sávos külső Váci út, ahol hely is lett volna bőven, ráadásul a lámpás kereszteződéseknél meg is csinálták a kanyarodósávok terelőszigeteit, de csak annyit és semmi többet, igy az amúgy meglévő sok balraforduló sáv miatt jó kis ökörhugyozás jellege van a vonalvezetésnek.

 

Szerintem az összköltség 2-5%-ánál nem kerülne többe és nem csak látványos, de hasznos is lenne.

 

Mit gondoltok?