Törölt nick Creative Commons License 2008.10.29 0 0 666
A kiragadott példád jó, mert valóban rosszul közelítettem a dologhoz. Mint ahogy te is először...

Azaz, ha egy egységnyi térfogatra kifejtett erőt vizsgáljuk, lehet, hogy nagyobb mágneses térerőből származó erőhatást mérhetünk - sőt valószínű így van - , mint a gravitációs mező erejét vizsgálva az azt létrehozó tárgyhoz/tömeghez viszonyítva. Ez igaz, ha így értetted, ez rendben van. A lehetet azért írtam bele, mert pl. még nem csináltunk bolygónyi méretű mágnest - számítások vannak - hogy valóban összehasonlítsuk/mérjük őket...Olyan méretben ugyanis már egész más jelenségek és törvényszerűségek lépnek be....
Kis tárgyalnál meg elég nehéz vizsgálni a gravitációs tér hatását és erőhatásait, mert ott van mellette gy sokkal nagyobb tömeg, a föld, ami mellett ez eltörpül... Azaz a napfénynél szeretnénk megnézni egy foszforeszkáló molekula fényét durva hasonlatban...

De...

Nem ezt írtad...

És egy borsószemnyi mágnes térerejének hatására semmilyen molekulamozgás nem fog létrejönni. Főleg nem állandó mágnessel.... Ahhoz az kicsi erő.

Szóval a kiragadott példádat köszönöm, mert helyre tudtam tenni magamat....

Ami a másik probléma: hogyan tudjuk összehasonlítani a kék és a piros szint, melyik világosabb? Másfajta erőhatásról van szó a két esetben, ezért nem nagyon lehet/érdemes összehasonlítani....

A többit továbbra is fenntartom annak ellenére hogy kötözködésnek vetítek. A célom nem az, mi értelme is lenne, hogy vadidegen emberekkel kötözködjek...

Én csak feltettem pár kérdést, és választ nem kaptam...

Attila
Előzmény: ghepard (659)