Olvass egy kicsit figyelmesebben:
a 60 kg tömegű ember hat a Főldre:
5,7e24 kg * 1.03e-22 m/s2 = 587 NAz egész persze sokkal egyszerűbb, fölösleges ennyit kavarni,
egyszerűen alkalmazni kell a garvitációs törvényt:
F = G * M * m / r
2 = 6,67e-11 * 5,7e24 * 60 / 6.225e6
2 = 587 N
Ekkora erő hat a az emberre és a Földre
is.
Továbbra is várom a levezetésedet, amiből kiderül hogy ez két különböző nagyságú erő.
Eddig csak szófosás volt, és számokkal dobálódzás.
Levezetést, minél kevesebb szöveggel, számok nélkül.
Behelyettesíteni ráérünk a végén.