kofy Creative Commons License 2008.10.24 0 0 14416

Néhány új hír az M85 csornai elkerülőről

 

Hát uraim, ebből 2012 előtt nem lesz semmi. És nem azért mert nincs rá pénz. (Még) van rá, max. elköltik másra.

 

(Tudom ez nem politikai topik, de eléggé ide tartozik)

 

Hanem azért mert a pirosak és a narancssárgák egymásnak estek a nyomvonal miatt. Ahogy végigolvastam a helyi kispiszkos újságot, elszörnyülködtem. Komolyan 20e embernek azért kell szívnia (szó szerint), mert néhány magát politikusnak nevező ember nem tud megegyezni.

A lényeg, hogy sok éves előkészítő munka után 2006. szeptemberében meglett az elkerülőre a jogerős(!) építési engedély. Szerencsétlenség, hogy pár nap múlva önkormi választások voltak, ahol a másikak nyertek, akik "aggályukat" fejezték ki a nyomvonal miatt (tudjuk mit jelent ez, ugye?).

 

Bár pontos infókat nem tudtam leszűrni a nyilatkozatokból, de mintha az lett volna a baj, hogy a 86-os K-ről vagy NY-ról kerülje meg a várost...

Namindegy, most új tervet csináltak/csinálnak, legjobb esetben is 2 év, mire lesz jogerős ép. eng...

 

Hát itt tartunk. Többezer ember szívja a kormot, a polik meg mossák a kezüket. A helyi média nagyon felkapta az ügyet, minisztériumi szinten is biztos neveztek ki, hogy csináljon már vmit a két szín között.