krezidiesel Creative Commons License 2008.10.21 0 0 298

Igen van.

De nem Mo-gon.

Napi kontaktusban vagyok a jószágaimmal, észre veszem rajtuk, ha megbetegszenek.

Beteg állattal nem gyakorlatozom, hanem vágás és ásó.

Idáig egyetlen egy ilyenem volt, állatorvos is csak bökdöste mindenfélével, meg a vállát vonogatta...

Ehhez nem kell állatorvos, és olcsóbb is, ha elkülönitem, azt ha rendbejön megnyerte, ha nem javul akkor meg fejbelövöm, ne szenvedjen.

Nálam nagy területen, kevés jószágom van, sokkal kedvezőbb körülmények között mint úgy általában. Nem is engedem a létszámot egy szint fölé, hogy ez igy is maradjon.

Kislányommal(6 éves) gyakran járunk állatvásárokba, és pl most vasárnap is megkérdezte a felhozatalt nézve, hogy ezek az állatok miért ilyen csúnyák.

Nincs szokva ahhoz hogy egy jószág csatakos, szaros, stb legyen amilyen a nagyüzemi állattartásban lévők általában...

Fertőző agyhártyagyulladást a kullancs csipte kutyádtól ugyanúgy kaphatsz amúgy mint pl a metrón, mert cseppfertőzéssel, vagy nyállal is terjedhet. Mégse riogatják ilyennel az embereket, csak a forralatlan kecsketejjel...

Ha valaki tőlem tejet visz el elmondom neki, hogy ez nyers tej.

Ő maga dönti el otthon, miképp fogyasztja...

Gyerekkoromban tanyán nőttem fel, sőt anyámnak kevés anyateje volt, igy rengeteg nyers kecsketejet ittam. Még élek...

Az átlag közúti közlekedés szerintem sokkal nagyobb rizikót rejt.

Arról nem is beszélve, hogy én pl napi rendszerességgel járok (valós!)200km/h felett, és soha nem csatolom be magam, max ha közúti ellenőrzést látok.

És még ezt is túléltem...

No para!!

A jó emberekre vigyáz a Jóisten!

Vagy Te ezért félsz?

Előzmény: zabfaló (294)