Törölt nick Creative Commons License 2008.10.14 0 0 321
Kedves Akvapark! Az MK-42 st nincs semilyen műszer és felvételi szint szabályzás.
Elég puritán így első látásra. abban az időben nem nagyon foglalkozott vele a BRG.
Gondolták szerintem, hogy így is jó. 1976-ban. A BRG-nek lett volna mit tanulni a
nyugati gyártóktól. Azzal a hivatkozással ilyenek a termékeik, hogy olcsó legyen de
annak ellenére nem volt olcsó, de részletre is meg lehetett venni. OTP. A mehanikájuk
aránylag elfogadható, inkább a rossz gyári beállításban és a gyenge motorban
látom a problémát. Már javítottam néhányat, a motorja nem bírja a rendszeres
használatot. Ezt tapasztalatból mondom. Még a 80-as években került hozzám egy,
de majdnem egy hétig kinlódtam vele mire azt mondhattam, hogy végre működik.
Az erősítője sem egy nagy szám, túl nagy az alapzaja szinte fúj az erősítője.
Ha valaki ért egy kicsit jobban az elektronikához, szerintem a végfokban lehetne
csinálni (tranyók). Úgy gondolom, hogy kár a ráfordított idő és energia. Persze ha
valakinek van hozzá türelme és ideje... A szalagot azért gyűrí mert a nyomógörgőt
húzó rugó hamar kinyúlik és nem ad megfelelő egyenletes sebességet és
ebből adódik a nyávogás. Általában mikor szétszedem ez az első amit minjárt
megpróbálok korrigálni, vagy kicserélem azt az egész részt. Olyan készülékből
szoktam kivenni amin látom, hogy nem volt agyon gyötörve. Ha a görgő jónak
mondható akkor viszont a motorja rossz, kivan kopva a tengelye és van benne
egy pici csapágy ami megadta magát. A Pioneerhez képest sehol nincs, de a jó felvételt néha azért tűrhetően lejátsza, ha akarja.... Nem azért gyűjtöm mert olyan
jók, hanem azért mert gyerekkoromhoz fűződik és ezeket kezdtem el javítgatni még a
80-as években, életem első gépei voltak. Ma inkább érdekesség vagy kuriózum,persze ha még működik is. Nincsenek napi használatban de 90% ban működnek de nem az
igaziak. Na a formatervezés némi kívánni valót, hagy maga után. A 70-es években
nem nagyon törődtek az ilyesmivel, de ráfogták, hogy formatervezett.
Üdv: Mindenkinek Tibor
Előzmény: akvapark (318)