Gézoo Creative Commons License 2008.10.14 0 0 51

Szia Metafizikus!

 

   A tapasztalat többsége azt mutatja, hogy a befogott fotonok a haladási irányukkal azonos irányú azaz pozitív irányú impulzust adnak át -- vagy helyesebben :  okoznak.

 

    Szimuláljuk ezt az impulzus hordozást.. 

 

  Állunk egymással szemben és idegurítod a labdát.. a labdának Te a haladási irányával megegyező irányú impulzust adtál át,  a labda  nekem a haladási irányával megegyező irányú impulzust ad át..  ez a szokványos tapasztalat..

 

  Ugyanez van akkor is ha egy vonaton én a menetiránynak háttal kapom a labdát?

Én hátrálok a labda elöl a sín rendszerében..Te pedig a vonat impulzusa mellé további impulzust adsz a labdának, hogy engem elérhessen.. ( a vonat impulzusának levonása után, azaz a hátrálásom impulzusának levonása után, a labda még mindig )mindkettőnknél pozitív irányú impulzust ad át.

 

  De mi van akkor ha én gyorsabban hátrálok mint a vonat mozgása..  akkor nekem eleve van egy pozitív irányú impulzusom, ami levonódik a labda impulzusából..

    És ha az én levonandó impulzusom nagyobb mint a labda által hordozott, akkor ?

 Akkor a labda befogása negatív impulzusként jelenik meg a rendszeremben..

 

  Nos, a fényben a fotonok impulzusa a tömeg hiányában "befagyasztott".. így amit hoznak, az a forrás rendszeréből elhozott impulzus.

  Ha pedig a forrás rendszeréből a rendszerem számára negatív irányú impulzust hoz

és ad át nelem a foton, akkor számomra a foton impulzusa negatív irányú is lehet..