fenyőbútorasztalos Creative Commons License 2008.10.07 0 0 3563
Aki naívan azt hiszi, hogy egy fórum, és az abban résztvevők hozzáállása azonos a teljes ház lakói összetételével, az nyílván téved. Nyilván sok a látens, meggyőzhető lakó, akik kevésnek érzik önmagukat, hogy érvényt adjanak a sérelmeiknek. Ilyenkor egy hangos "klikk" mérvadó tud lenni. Még ha sokan sokmindent furcsának is tapasztalnak, akkor sem fognak a "klikk" -el szembe menni, mert a csordaösztön pszichésen gátolná őket. Én két -és szerintem jogos- ügyben hallatom a hangomat. Mindkét dolog nagyon is zsebbe vágó, nem beszélve az etikai részéről...hosszadalmas viták következtek, győzködések, ráadásul mérvadó tekintély is beszált az ellenvitába, akinek a véleménye -azoknál a lakóknál, akik ingadoznak -nagyon is sokat nyom a latban. Tehát "klikk" az igenis van, minden házban egyébként. Ahol pénzmozgás van, és ahol tetten érhetőek az érdekek, ott lesznek is. Minden lakóval egyébként meg kell találni a közös nevezőt. Ez persze nincs benne semmilyen SZMSZ-ben, házirendben, csak a hozott neveltetésünkben. Egyébként ráförmedni a másikra senkinek sincs joga. Van viszont lehetősége mindenkinek ahhoz, hogy a másik szemébe akkor és ott kultúráltan és empátiától vezérerlve kifejtse a véleményét. "Miért nem jó ha a sorompót használod gyalogosan, szomszédom...Miért nem tesz jót a gyerekhintának ha felnőttként használod -szerintem...stb-stb"
Előzmény: qwaevisz (3561)