goldenfalcon Creative Commons License 2008.10.07 0 0 2

Imádom, hogy olyasvalamiről vitatkoztok, amit - bizonyos szinten Hawking & co - már tisztáztak... A tudomány lényegénél fogva a válaszok persze újabb kérdések sorát veti fel, nem hiszem, hogy ezek emberi elmével apriori felfoghatatlanok volnának. Én speciel értem, pedig humán szakképzettségem van.

Ha körömnyi katyvasz robbant volna fel, mi a hugomért lenne a Föld a lekvár középpontjában???

Van olyan elmélet is, amelyik szerint az egész olyan, mintha buborékok v. cellák tapadnának egymáshoz, és ami az egyikből kirobban, az hozza létre a másik buborékot v. másik cellát, de "innen nézve" csak azt látjuk, hogy nem látunk semmit, aztán BUMM, és egy 66-odik gyök alati légypiszokből kirobban az akárhány dimenziós tér, aminek ciklikus változásait jobb híján időnek nevezzük (vö.: Lorentz-transzformáció!).

Könnyen pofázok, az öcsém járt a NASA kiképzőközpontjában... Amikor még csak tőle hallottam a kvarkokról meg a  szuperhúrokról, mert csak ő volt képes az angol nyelvű szakirodalmat olvasni és felfogni, azzal a kedvességgel hárította el érdeklődésemet, hogy olvassam X című regényének y. oldalát, ott ír ezekről... No, mivel se nem adta ide, se nem jelent meg akkoriban sehol, meg kellett várnom, amig mások lefordítják...

Most meg várhatom, amíg az LHC-t újraindítják. Addig meg vegyesen röhögök és bosszankodom Higgs-tatával az "isten-részecske" miatt...

Öcsém egyébként az intelligens tervezés cseppet sem intelligens pártján van. Ő azzal érvel a Teremtés mellett, hogy a kvantumfluktuáció miatt az anyag hol van, hol nincs, amikor nincs, akkor az Isten teremti, hogy legyen. No, mondom én, öcsifütty, MI IS FLUKTUÁL?? Minek a kvantumja? Mert aminek kvantumja van, az MAGA AZ ANYAG... (Már csak azért is, mert Isten kvantumos voltáról nem ír a Biblia...) No, mára ennyit..., mert már holnap van, és ha ma lesz a holnap tegnapja, akkor jöhet Bergendy Hawking a felessel...